Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz.
search

Atlas Dergisi için HOLLANDA’nın dört bir yanını 14 günde dolaştım.

Atlas Hollanda Su Ülkesi :

Atlas Dergisi için HOLLANDA’nın dört bir yanını 14 günde dolaştım, ”Aralık 2018 – Hollanda Su Ülkesi – Konu fotoğraflarını çektim :

Su ülkesi Hollanda. Gerçekten su ülkesi ve biz bu konuyu anlamak, anlatmak ve fotoğraflarla ve videolarla göstermek için buradayız. Televizyon programcısı Wilco van Herpen ve Atlas dergisi marka müdürü Ayşegül Parlayan Özalp, günler süren, ülkenin her yerine gideceğimiz yolculuklarda bizlerle olacak. ”Don’t fight with water, manage it” sloganı ülkenin belki de en önemli sloganı. Ne de olsa ülkenin %26’lık bölümü deniz seviyesinin altında bu nedenle her yerde insan yapımı setler var. Bu setler sayesinde ülke daha korunaklı hale geliyor, su taşkınları ve beklenmedik su yükselmelerine hemen karşılık verilebiliyor. Ülke genel olarak bu su savunma sistemini devamlı geliştiriyor ve olası felaketlere hazırlıklı oluyor. Daha önceden birçok sel felaketinde can kaybına ve maddi zarara uğrayan Hollanda bunun bir daha gerçekleşmemesi için olanca gücüyle çalışmakta.

14 günde Afsluitdijk, Biesbosch Müze Adası, Doğu Schelde Fırtına Dalga Bariyeri , Eemnes, Giethoorn, Het Keringhuis – Rotterdam, Kinderdijk, Leuvenumse Ormanı, Muiderslot Muiden, Oesterij Yerseke Zeeland, Wadlopen Çamur Yürüyüşü, Watersnood Su Taşkını Müzesi,  Zaanse Schans Zaanstad, Naarden ve tabii ki Amsterdam gibi yerleri dolaştık. 3000 adet fotoğraf ve 18 sosyal medya videosu yapmış oldum bu sürede.

Dont fight the water manage it - Holland - Atlas DergisiHollanda rüzgar değirmeni - su değirmeni

Naarden Drone Photography view Atlas Dergisi Aralık 2018 - Hollanda Su Ülkesi - Konu fotoğrafları

Kinderdijk Drone view Atlas Dergisi Aralık 2018 - Hollanda Su Ülkesi - Konu fotoğrafları

Atlas Hollanda Su Ülkesi  Hollandanın su altından geçen yolları - Holland under sea road - tunnel

Wadlopen Çamur Yürüyüşüydü:

Gezi boyunca en çok aklımda kalan Wadlopen çamur yürüyüşüydü. Hollanda’nın kuzeyindeki adalara yapılan yürüyüş Wadden Denizi’nin ortasında bir yerlerde gerçekleşiyor. Tekne bizi limandan alıyor ve açık denizin ortasında  bir yerde bileğimize kadar su içinde (Su 9 dereceydi) bırakıyor. Sonsuzluk hissi, ufukta hiçbir şey görünmediğinden. Bununla beraber arkamızdan sağanak yağmur ve soğuk geliyor. Ayaklarımız genel olarak hep su içinde çamura bulanıyor. Adım atmak zor iken biz sonsuzluğa doğru rehberlerimiz ile birlikte yol alıyoruz. Yanlış bir yere sapma durumunda gelgit kanalları denilen denizin dipte derin yarıklar oluşturduğu ama durduğumuz yerden pek algılanmayan kanallara düşebiliriz. Rehberler hep bunu kontrol ediyor.

Bu esnada kısıtlı zamanımız var 3-4 saat içinde sular yükselecek gel git ile birlikte ve şu an yürüdüğümüz her yer sular altında kalacak. Denizin ortasında çekilen sularda ölmüş deniz canlılarının arasından üzerinden bilinmezliğe doğru ilerliyoruz. Ve sonunda 25000 adım yürüdükten sonra adaya varıyoruz. Artık üzerimizi değiştirme ve sıcak bir çorba içme zamanı. Dönüşte tekne bizi yükselen denizden geçip alacak ve dönüşümüzü onla gerçekleştireceğiz. Artık dinlenme zamanı.

Bülent Özalp

Wadlopen Çamur Yürüyüşü - Atlas Dergisi Wadden seaWadlopen Çamur Yürüyüşü - Atlas Dergisi Wadden seaWadlopen Çamur Yürüyüşü - Atlas Dergisi Wadden DeniziAyşegül Parlayan Atlas Dergisi wilco van herpen Hollanda su ülkesi   Kinderdijk Drone view photography holland atlas dergisi hollanda su ülkesi Afsluitdijk Drone Photography Holland - atlas dergisi - hollanda su ülkesi    

YOLCUĞUN PUANLAMASI : Hollanda  : 100/95

Fotoğraf Çalışmaları

Video Çalışmaları

Tags : Dergi fotoğraf çekimi , Otel tanıtım filmi , Fabrika tanıtım filmi , Gezi , keşif, haber fotoğraf çekimi ,

 

 

Categories

Tags

Like 4
View Bigger
Download
Atlas Dergisi Aralık 2018 - Hollanda Su Ülkesi - Konu Fotoğrafları
Like 4
View Bigger
Download
Atlas Dergisi Aralık 2018 - Hollanda Su Ülkesi - Konu Fotoğrafları
Like 3
View Bigger
Download
Like 4
View Bigger
Download
Like 2
View Bigger
Download
Like 2
View Bigger
Download
Like
View Bigger
Download
Like
View Bigger
Download
Like 1
View Bigger
Download
Like 1
View Bigger
Download
Like 1
View Bigger
Download
Like 1
View Bigger
Download
Like
View Bigger
Download
Like
View Bigger
Download
Like 1
View Bigger
Download
Like 2
View Bigger
Download
Story Details Details Like 2

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts