Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz.
search

Bodrum Lux Resort Hotelde 4 gün süren, 3 milyon dolarlık HİNT DÜĞÜNÜ fotoğraflarını çekmek için oradaydım.

Bodrumda Hint Düğünü Fotoğraf Çekimi :

Bodrumda Lux Resort Hotelde 4 gün süren, 3 milyon dolarlık Hint düğünü. Rahul Gupta & Harshita Agarwal ‘ ın en özel fotoğraflarını çekmek için oradaydım.

HİNT DÜĞÜNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKİMİ ZAMANI:

Açıkca yola koyulmadan evvel Hint düğün merasimleri konusunda pek bilgi sahibi değildim. Otele vardığımızda düğün başlamış Hintli misafirler odalarına yerleşmiş, hazırlıklarını tamamlamış plajda eğlenceye başlamışlardı. Jet ski sırası bir tarafta, kumsalda kurulan devasal çadır içinde dans edenler ve yüksek sesli Hint müzikleri. Hemen yanlarında masaj çadırı ve Hint yemeklerinin verildiği seyyar sahil büfesi, sırada bekleyen bir sürü Hintli davetli.

İçeri girer girmez gördüğüm manzara buydu. Hemen çantamı katıştırmaya başlıyorum sahili uzaktan gören bir noktadayım.Tele lensimi kaptığım gibi çekime başlıyorum. Önce Jet Skiye binenler ve tur atanları sonra kumsal üstündeki eğlenceyi çok yakınlarına girmeden tepeden çekiyorum. Birazdan grubun yanına iniyorum. Eğlence dorukta.Gelin & damat çadırın ortasında dans ediyor,etrafını saran yüze yakın davetli onlara eşlik ediyor.Bende fotoğraf çekmeye devam ediyorum. Çektiğim fotoğraflar başta Hürriyet gazetesi bir çok gazeteye ve dergiye servis edilecek.Otelin sosyal medyasında ve internet sitesinde kullanılacak. Atlas dergisi bu fotoğraflar ile Hint düğünü konusu yapacak.

Bodrumda Hint Düğünü Fotoğraf Çekimi özel kareler Rahul Grupta & Harshita Agarwal

3 milyon dolarlık Hint düğününde neler vardı neler :

Otel yönetimi damadın damat tarafı ile gelinin ailesi yanına araba ile otelde turlayarak gideceğini öğrendiğimde kendi kendime nereden gidecekler acaba diye düşünmeye başladım.Çok iyi bir açı yakalayıp damadı ve ailesini bu yolculukta çekmeliydim. Bu nedenle otelden ufak bir araç istedim.Ve araca oturup konvoyu beklemeye başladım. Ancak 2 saat geçmesine rağmen ne gelen var ne giden. Hintliler genel olarak programa sadık değiller ve devamlı saatler kayıyor. 2 saatin sonunda yavaş yavaş meydanda toplanmaya başlıyorlar.Artık tepeden sahile doğru gerçekleşecek büyük yolculuk başlayabilir.

Önde bir arabaya monte edilmiş dev bir mixer ve hoparlörler arkada yüzden fazla damadın ailesi en arkada üstü açık nostaljik bir araç içinde damat ve annesi.Benim aracım ise ortada bir yerde hemen bu keşmekeşten uzaklaşmalıyım. Hatta araçtan inmeliyim. O da ne bir iki Hintli bana yaklaşıyorlar ve bir şeyler söylüyorlar anlamıyorum. En sonunda 40-50 m uzaklaşıp ne olacağını bekliyorum. Hintli grup,dj ve damat o kadar metreyi 40 dakikada alacakmış, yolun tamamı 250-300 m bu bir buçuk saat dans ve coşku ile aşılacakmış. Ve anlıyorum ki bu esnada çok bol fotoğraf çekebileceğim.Başlıyorum fotoğraf çekmeye. Konvoy karınca hızında ilerliyor.Gelinin ailesi sahilde beklemeye devam ediyor.

Bodrumda Hint Düğünü Fotoğraf Çekimi – Baharatlar ve Ritüeller – Hindistanda evlilik teklifini gelin yapıyor :

Son güne kadar çekimler belli bir tempoda devam etti. Son gün programda gece 23:30 gördüğüm ”ateş karşısında din adamları ile gelin & damat ritüeli ” saat 2:00 da başlıyor muhtemelen de sabahın ilk ışıklarına kadar devam edecek.Yine din adamları ellerinde baharat ve karışımlar damadın eline, anlına devamlı dokunup sürmekte.Bende boş durmuyorum ritüelin fotoğraflarını çekiyorum.Gelin her zaman ki gibi ritüele daha sonra katılıyor. Düğünü düzenleyen gelin ve ailesi çok defa geleneksel ritüellere sonradan dahil oluyorlar.Erkek ise hep önde olan figür.

Sonuç olarak benim için çok farklı bir deneyim oldu. Hint gelenekleri,  yemekleri, yaşamı, dolu dolu bu organizasyonda görme ve fotoğraflama deneyimi elde ettim. Hint aileler o kadar iyi niyetliydi ki ritüellerinde fotoğraf çekerken benim anlıma da  şans  getireceğini düşündükleri pirinçten yapıştırdılar.Her zaman güler yüzlüydüler ve yardımcıydılar.

Mutluluklar diliyorum Rahul Gupta & Harshita Agarwal

Bülent Özalp

YOLCULUĞUN PUANLAMASI : Lux Hotel Resort / Bodrum: 100/69 

NEDEN 100/69 : Düğün organizasyonundaki gecikmeler ve koordine çalışılamaması, otelin desteğindeki eksiklikler puanı düşürdü.

Bodrumda Hint Düğünü Fotoğraf Çekimi : Rahul Grupta & Harshita Agarwal 

Rahul Grupta & Harshita Agarwal  Wedding Turkey Bodrum Lux Hotel Resort

HİNT DÜĞÜNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKİMİ : Düğün fotoğraf Çekimi Rahul Grupta & Harshita Agarwal indian wedding rich

Hint düğünü fotoğrafları bodrum lux hotel  4 gün süren, 3 milyon dolarlık Hint düğünü bodrum lux hotel bülent özalp Rahul Grupta & Harshita Agarwal Indian Wedding Turkey Bodrum Rahul Grupta & Harshita Agarwal Indian Wedding Turkey Bodrum Rahul Grupta & Harshita Agarwal Indian Wedding Turkey Bodrum Rahul Grupta & Harshita Agarwal Indian Wedding Turkey Bodrum Rahul Grupta & Harshita Agarwal Indian Wedding Turkey Bodrum

Fotoğraf Çalışmaları

Video Çalışmaları

Tags: Bodrumda Hint Düğünü Fotoğraf Çekimi , Bodrumda Hint Düğünü Fotoğraf Çekimi , Otel fotoğraf çekimi .

 

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts