Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz.
search

Düğün Fotoğraf Video Film Çekimi Prodüksiyon Hizmetleri ve Yapım Şirketi

Düğün Fotoğraf Video Film Çekimi Prodüksiyon Hizmetleri ve Yapım Şirketi :

İstanbul’da düğün fotoğrafçısı olmak :

İstanbul’da düğün fotoğrafçısı olmak zor ve detaylı bir iş. Bir elinde dslr, bir elinde stabilizer, bir  yanda da bitmek bilmez bir lens değişimi. Şimdi video ve fotoğraf için hazır sayılırız, tabi İstanbul trafiği için planlamamızı önceden yapmak kaydı ile. Öncelikle düğünde kullanılacak malzememizi çekim gününden bir gün önce hazırlıyoruz. Buna mutfağa girmek diyebiliriz. Mutfakta düğün, fotoğraf çekimi için kullanılacak ekipmanlarımızın (Dslr Nedir?– Lensler-Piller-Yansıtıcı-Stibilizer-Diğer kameralar-Tripod-Monopod-Harici dış kaynağı-Kartlar-Bu ekipmanların çantaları) hazırlanıp, kullanılır hale getirilmesi gerekiyor. Eğer bu ekipmanlardan bir veya birkaçında problem varsa bu tamamen çekiminizi etkileyeceğinden hazırlık aşaması çok önemlidir. İstanbul’da düğün fotoğrafçılığı için bir çok rakibiniz olacaktır. Mesela hafta sonu Fenerbahçe Parkına bir uğrayın, bir sürü fotoğrafçı gelin-damat fotoğrafı çekmektedirler. Onların ne tip ekipman ile neler yaptıklarını burada gözlemleyebilirsiniz. İstanbul’da düğün fotoğrafçılığı yapmak için rekabet edeceğiniz firmaları ve ne tip paketler ile müşteri karşısına çıktıklarını öğrenmeden lütfen müşteriye fiyat vermeyin.

İstanbul’da düğün çekimi denilince Conrad’da da düğün var, Maltepe’de bir düğün salonunda da. Bir düğün güncesi çekecekseniz yani düğün günü fotoğraf ve video çekimi, nerede çektiğiniz ve ne şartlarda çektiğiniz fotoğraflarınıza direk yansıyacaktır. Eğer görseli zayıf bir düğün ile karşı karşıyaysanız diyaframı açıp portre çekimine odaklanmanızı tavsiye ederim. Tabi bunun için 85mm ya da 70-200mm gibi macro lenslere ihtiyacımız olacak. Bu lenslerin 1.8 diyaframa sahip olmaları etkiyi daha da fazla arttıracak, fotoğraf ve videolarınızın daha fazla ışık almasına yardımcı olacak, keskinliği arttıracaktır.

İstanbul’da düğün fotoğrafçısı olmak için bir de iyi bir takıma ihtiyacınız var. Ekibiniz, projeye uygun olarak ne fazla, ne de az sayıda olmalıdır. Drone uçuran bir operatör, ekipmanları taşıyan bir kişi, ikinci fotoğrafçı, gerekirse video çeken bir kameraman takımınızın değişilmez parçasıdır. Bu işi tek başına yapmak imkansızdır ve kaliteden ödün verirsiniz. Son olarak İstanbul’da düğün fotoğrafçılığı yapan her yerde düğün çekebilir diyebilirim.Son olarak dikkat, düğün salonlarının kaba çalışanları kafanızda iskemle kırmadan çekimi hızlıca bitirin, yoksa gözünüzü hastanede açabilirsiniz. ?

Bülent Özalp

Düğün Fotoğraf Video Film Çekimi Prodüksiyon

 

Tags,

düğün fotoğraf çekimi, düğün fotoğrafı, düğün videosu,Düğün Fotoğraf Video Film Çekimi Prodüksiyon Hizmetleri ve Yapım Şirketi ,  düğün filmi,  düğün video çekimi ,düğün film , düğün video çekimi, düğün fotoğrafçılığı, düğün videocusu , düğün fotoğrafçılığı , Düğün Fotoğraf Video Film Çekimi Prodüksiyon Hizmetleri ve Yapım Şirketi , Düğün Fotoğraf Video Film Çekimi Prodüksiyon Hizmetleri ve Yapım Şirketi

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts