Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz.
search

Düğün Fotoğrafı Çekimi

Düğün fotoğrafı çekimi  / Düğün videosu Çekimi / Gelin Damat Fotoğraf Çekimi

Düğün fotoğrafı ve filmi çekimi / Düğün videosu Çekimi / Gelin DamatDüğün fotoğrafı çekimi Hint düğünü Düğün fotoğrafı çekimi hint düğünü Düğün fotoğrafı çekimi hint düğünü indian wedding bodrum lux hotel Düğün fotoğrafı çekimi istanbul Düğün fotoğrafı çekimi gelin damat fotoğraf Düğün fotoğrafı çekimi bodrum gümüşlük gelin damat Düğün fotoğrafı çekimi beşiktaş gelin damat fotoğrafı

Fotoğraf Çalışmaları

Video Çalışmaları

İstanbul’da düğün fotoğrafçısı olmak :

İstanbul’da düğün fotoğrafçısı olmak zor ve detaylı bir iş. Bir elinde dslr, bir elinde stabilizer, bir  yanda da bitmek bilmez bir lens değişimi. Şimdi video ve fotoğraf için hazır sayılırız, tabi İstanbul trafiği için planlamamızı önceden yapmak kaydı ile. Öncelikle düğünde kullanılacak malzememizi çekim gününden bir gün önce hazırlıyoruz. Buna mutfağa girmek diyebiliriz. Mutfakta düğün, fotoğraf çekimi için kullanılacak ekipmanlarımızın (Dslr Nedir?– Lensler-Piller-Yansıtıcı-Stibilizer-Diğer kameralar-Tripod-Monopod-Harici dış kaynağı-Kartlar-Bu ekipmanların çantaları) hazırlanıp, kullanılır hale getirilmesi gerekiyor. İstanbul’da düğün fotoğrafçılığı için bir çok rakibiniz olacaktır. Mesela hafta sonu Fenerbahçe Parkına bir uğrayın, bir sürü fotoğrafçı gelin-damat fotoğrafı çekmektedirler. Onların ne tip ekipman ile neler yaptıklarını burada gözlemleyebilirsiniz.

       Düğün fotoğrafı çekimi :

      Düğün fotoğrafı çekimi ile ilgili tabi ki rekabet doruk noktasında.Her gün evlendirme dairesinden içeri girecek çiftler, yepyeni bir hayata yelken açacaklar.İşte onların bu özel günlerini çekmek için sizde fotoğrafçılar ve video çekim yapanlar arasında yer almalısınız.Tabi bu pastada yer almak için bir çok niteliğe sahip olmalısınız. Öncelikle süreci anlamalı ona göre stratejiler geliştirmelisiniz.

Düğün için video ve fotoğraf çekiyorsanız ikişer makine  taşımanız gerekebilir düğün alanında.Gelin ve damada birer kişi çalışsanız dört dslr ile düğün anında hazır bulunmalısınız.Mesela ben Canon 5d Mark 4 ile fotoğrafları, sony a7s2 ile videoları çekiyorum.Tabi partneriniz de de benzer bir setup olmalı daha randımanlı çalışabilmek için.

        Düğün fotoğrafı çekiminde gelin ve damadın akrabaları çoğu zaman çok pozitif ve yardımcı olabiliyorlar. Bu yardımları karşılıksız bırakmayın en güzel kareler onlarla olanlardır.

Düğün fotoğrafı sonrası bir de kurgu aşaması vardır ve bu da uğraşlı bir döneme gireceğinizi gösterir.Her şey kurgu ile düzelmez ama kurgu ile iyilerden, muhteşemler yaratabilirsiniz.

Işıl ışıl parlayan bardaklar, şık konuklar, oradan oraya koşturan organizasyon çalışanları ve tatlı bir telaş.Sanırım bu heyecanı çekmeyi ve içinde bulunmayı heyecan verici buluyorum. :))))

 

Bknz. Düğün Filmleri

Düğün Fotoğrafçısı İstanbul

 

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts