Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz.
search

Etkinlik – Fuar – Organizasyon – Konser

Etkinlik Fuar Organizasyon Konser Fotoğraf Çekimi / Dergi İçin Fotoğraf Çekimi

Formsante Dergisi Etkinlik Fotoğraf Çekimi 2017 (Sapanca – Güral Sapanca ) 

Atlas Dergisi – Ford Kırklareli Keşif Gezisi ( Kırklareli )

Autoshow Dergisi 25. Yıl Kutlamaları ( Maçka House of Brother’s)

Aras Et Steak House (Açılış Günü – Taşdelen)

Şişecam Fuar Etkinlik Fotoğrafları (Cnr / Solarex /Gpd – 13 Fuar  )

Mayotte Beyoğlu Konserler Fotoğraf Çekimleri

Banetti (Acarsan ) Fuar Etkinlik Çekimleri ( WorldFood İstanbul – 2 Fuar )

The Woolmark Company (Business Leaders Forum İstanbul – Çırağan Palace Kempinski)

The Woolmark Company (Doğal Olarak İlham Veren – Salt Galata )

Ege Seramik Cnr Unicera ( Fuar Konsept Fotoğraf Çekimi )

Ege Vitrifiye Cnr Unicera ( Fuar Konsept Fotoğraf Çekimi )

Atlas Dergisi 25. Yıl Etkinliği Fotoğraf Çekimi 2018

Formsante Dergisi Etkinlik Fotoğraf Çekimi 2018 (Sianji Well Being Resort)

Şişecam Fuar Etkinlik Fotoğraf Çekimi 2019  10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (  Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Harbiye, İstanbul )

Etkinlik Fuar Organizasyon Fotoğraf Çekimi / Dergi İçin Fotoğraf Çekimi Formsante Dergisi Sapanca EtkinliğiEtkinlik Fuar Fotoğraf Çekimi woolmark Etkinlik Fuar Fotoğraf Çekimi akbank gebze Etkinlik Fuar Fotoğraf Çekimi şişecam fuar çekimi Etkinlik Fuar Fotoğraf Çekimi şişecam fuar çekimi Etkinlik Fuar Fotoğraf Çekimi şişecam fuar çekimi Etkinlik Fuar Fotoğraf Çekimi woolmark Etkinlik Fuar Fotoğraf Çekimi ege seramik fuar fotoğraf çekimi Etkinlik Fuar Fotoğraf Çekimi autoshow 25. yıl etkinlik fotoğraf çekimi

Etkinlik Fuar Fotoğraf Çekimi Atlas Dergisi Kırklareli gezisi

Etkinlik Fuar Fotoğraf Çekimi Seçkin piriler formsante etkinliği Etkinlik Fuar Organizasyon Konser Fotoğraf Çekimi Anıl Şallıel Mayotte Beyoğlu Etkinlik Fuar Organizasyon Konser Fotoğraf Çekimi Grup Ünlü Etkinlik Fuar Organizasyon Konser Fotoğraf Çekimi Ayhan Günyıl Etkinlik Fuar Organizasyon Konser Fotoğraf Çekimi Anıl Şallıel Mayotte Beyoğlu Dilan ÇıtakFormsante dergisi sianji hotel etkinlik fotoğraf çekimi

 

Fotoğraf Çalışmaları

Video Çalışmaları

Etkinlik Fuar Fotoğraf Çekimi :
FOTOĞRAFLARI ÇEKERKEN DİKKAT EDİLECEKLER :

Etkinlik ve fuar fotoğrafları çekimi için düşelim yollara. Ancak etkinlik var etkinlik var… Burada ekipman, ekip seçimi baştan çok iyi yapılmalı. Zira bir sırt çantası ve bir tripod ile gidilecek etkinlik varken bir araba dolusu, iki gün sürecek, konaklamalı bir etkinlik gerçekleşebiliyor.Fuar çekimleri üst üste üç gün sürebildiği gibi bir gün içinde de bitebiliyor.Bu tip uzun sürecek çekimler için yanınızda yedek kıyafet götürmeyi unutmayın, gün içinde çalışma şartları ve yoğunluk nedeniyle oluşabilecek ter kokma durumuna göre üstümüzü bir kere değişmekte fayda görüyorum.

Mesela Şişecam çekimlerimden örnek vereyim. Dslrniz, lensleriniz, tripod bu tip aydınlatmalı fuar alanları için yeterli olacaktır.Ekstra bir ışık kaynağı götürmenize gerek yok.Tabi ben 5D Mark4 kullanıyorum çekimlerimde. Bunun faydasını karanlık performansında görüyorum. Örneğin İso ile 3500 e kadar çıkabiliyorum, tabi lenslerimde 2.8 olduğundan diyafram ile de ışık avantaj sağlamış oluyorum. Fotograflarımda bu nedenle düşük ışıkta da pixel olmuyor fuar çekimlerinde.

Etkinlikte – portre çekimi :

Etkinlikte portre isteyebileceklerinden veya pano önü çekim yapabileceğinizden seri çekim yapabileceğiniz ve devamlı pil problemi çıkartmayacak bir flaş işinize bayağı yarayabilir.Tabi flaşın tüm ayarlarını ve kullanım şeklini bu tip çekimlerden önce pratik yaparak öğrenmelisiniz, çekim anları bir anda gerçekleşir.Çekim alanında sizinle ilgilenen görevli kişiler başka işlerle de ilgilenmektedirler, bu nedenle sizin her an atik davranıp çekim anını kollamanız gerekmektedir.Hiç bir zaman kolay çekim olmaz bu tip organizasyonlarda.Makineye ve ekipmanlarına gerçekten iyi hükmetmeniz gerekir.Bütün bunları yaparken sosyal olup hiç tanımadığınız, ilk defa gördüğünüz insanlarla bir anda kaynaşma durumu ile karşılaşabilirsiniz.

Etkinlik, fuar,organizasyon fotoğraf çekimi yaparken son yıllarda bir trend gelişti.O da organizasyon sahiplerinin çekimler anında zaman zaman sosyal medyada paylaşmak için fotoğraf istemeleri. Bunun için wifi bağlantısı olan bir dslr çok işinizi görüyor.Tabi ki bilgisayar bağlantısı ve internet bağlantınız varsa wifi ye ihtiyaç duymayabilirsiniz.Ancak bunlar koşuşturma içinde bayağı sıkıntı yaratabiliyor.Siz iyisi mi wifili bir dslr edinin ve fotoğrafları makineden akıllı cep telefonunuza gönderin.Orada bir iki dokunuşla sosyal medyada yayına uygun hale getirin ve gönderin. En pratik yöntem bu.

Bülent Özalp

 

TAGS : Etkinlik Fuar Organizasyon Fotoğraf Çekimi

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts