Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz.
search

Fuar tanıtım filmi

Fuar tanıtım filmi çekimi / Etkinlik tanıtım filmi / Kurumsal Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi Çekimi :

Tanıtım filmi çekimi firmanız için bir gereklilik durumunda olsa da ihmal ettiniz.Bir çok rakip firma bulunabilirlikte , bilinebilirlikte  sizden daha ileri hale geldi. Siz bir şey yapmadığınız sürece aradaki uçurum gün be gün arttı.Bıçak kemiğe dayandı.İşte tam bu anlarda aklınıza tanıtım filmi çekimi ve reklam verme fikri geldi.Aslında çok da geç kalmadınız.

Tabi firmanızı en iyi şekilde anlatmak nasıl olacak ? Bunun fotoğraf ve video çekimleri nasıl yapılacak, hangi mecrada ne zaman ne kadar süre yayınlanacak ?

Fuar Fotoğraf Çalışmaları

Diğer Fuar Video Çalışmaları

Fuar tanıtım filmi şişecam bülent özalp Fuar tanıtım filmi Fuar tanıtım filmi şişecam ısıcam fotoğraf çekimi Fuar tanıtım filmi Fuar tanıtım filmi şişecam fotoğraf çekimi Fuar tanıtım filmi şişecam fotoğraf çekimi bülent özalp Fuar tanıtım filmi ege seramik fotoğraf çekimi Fuar tanıtım filmi tüyap fotoğraf çekimi Fuar tanıtım filmi banetti fotoğraf çekimi

ETKİNLİK VE FUAR FOTOĞRAFLARI ÇEKERKEN DİKKAT EDİLECEKLER:

Etkinlik ve fuar fotoğrafları çekimi için düşelim yollara. Ancak etkinlik var etkinlik var… Burada ekipman, ekip seçimi baştan çok iyi yapılmalı. Zira bir sırt çantası ve bir tripod ile gidilecek etkinlik varken bir araba dolusu, iki gün sürecek, konaklamalı bir etkinlik gerçekleşebiliyor.Fuar çekimleriüst üste üç gün sürebildiği gibi bir gün içinde de bitebiliyor. Bu tip uzun sürecek çekimler için yanınızda yedek kıyafet götürmeyi unutmayın, gün içinde çalışma şartları ve yoğunluk nedeniyle oluşabilecek ter kokma durumuna göre üstümüzü bir kere değişmekte fayda görüyorum.

Mesela Şişecam çekimlerimden örnek vereyim. Dslrniz, lensleriniz, tripod bu tip aydınlatmalı fuar alanları için yeterli olacaktır. Ekstra bir ışık kaynağı götürmenize gerek yok. Tabi ben 5D Mark4 kullanıyorum çekimlerimde. Bunun faydasını karanlık performansında görüyorum. Örneğin İso ile 3500 e kadar çıkabiliyorum, tabi lenslerimde 2.8 olduğundan diyafram ile de ışık avantaj sağlamış oluyorum. Fotograflarımda bu nedenle düşük ışıkta da pixel olmuyor fuar çekimlerinde.

Etkinlikte portre isteyebileceklerinden veya pano önü çekim yapabileceğinizden seri çekim yapabileceğiniz ve devamlı pil problemi çıkartmayacak bir flaş işinize bayağı yarayabilir. Tabi flaşın tüm ayarlarını ve kullanım şeklini bu tip çekimlerden önce pratik yaparak öğrenmelisiniz, çekim anları bir anda gerçekleşir.Çekim alanında sizinle ilgilenen görevli kişiler başka işlerle de ilgilenmektedirler, bu nedenle sizin her an atik davranıp çekim anını kollamanız gerekmektedir. Hiç bir zaman kolay çekim olmaz bu tip organizasyonlarda. Makineye ve ekipmanlarına gerçekten iyi hükmetmeniz gerekir. Bütün bunları yaparken sosyal olup hiç tanımadığınız, ilk defa gördüğünüz insanlarla bir anda kaynaşma durumu ile karşılaşabilirsiniz.

Etkinlik ve fuar fotoğrafları

Etkinlik ve fuar fotoğraflarını çekerken son yıllarda bir trend gelişti. O da organizasyon sahiplerinin çekimler anında zaman zaman sosyal medyada paylaşmak için fotoğraf istemeleri. Bunun için wifi bağlantısı olan bir dslr çok işinizi görüyor. Tabi ki bilgisayar bağlantısı ve internet bağlantınız varsa wifi ye ihtiyaç duymayabilirsiniz. Ancak bunlar koşuşturma içinde bayağı sıkıntı yaratabiliyor. Siz iyisi mi wifili bir dslr edinin ve fotoğrafları makineden akıllı cep telefonunuza gönderin. Orada bir iki dokunuşla sosyal medyada yayına uygun hale getirin ve gönderin. En pratik yöntem bu.

Sevgiler,

Bülent Özalp

 

Bknz : Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimleri

Tags: Tanıtım Filmi İçin Gerekli Ekipman ,Fuar tanıtım filmi , Fuar Etkinlik Tanıtım Filmi Çekimi , Tanıtım Videosu Çekim Teknikleri ,Tanıtım Videosu Çekimi , Firma Tanıtım Filmi Çekimi , Tanıtım Filmi Formatları , Video Tanıtım ,Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi ,Kurumsal Firma Tanıtım Filmi Çekimi , Tanıtım Filmleri Çekimi ,Tanıtım Videosu ,Tanıtım Film ,Tanıtım Video, Kurumsal Tanıtım Filmi , Fuar Etkinlik Tanıtım Filmi Çekimi , Fuar Etkinlik Tanıtım Filmi Çekimi Fuar tanıtım filmi , Fuar tanıtım filmi

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts