Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz.
search

Fuar Videosu Çekimi

Fuar Videosu Çekimi :

Fuar Fotoğraf Çalışmaları

Fuar Video Çalışmaları

ETKİNLİK VE FUAR FOTOĞRAFLARI ÇEKERKEN DİKKAT EDİLECEKLER:

Fuar etkinlik tanıtım filmi çekimi :

Etkinlik ve fuar fotoğrafları çekimi için düşelim yollara. Ancak etkinlik var etkinlik var… Burada ekipman, ekip seçimi baştan çok iyi yapılmalı. Zira bir sırt çantası ve bir tripod ile gidilecek etkinlik varken bir araba dolusu, iki gün sürecek, konaklamalı bir etkinlik gerçekleşebiliyor. Fuar çekimleri üst üste üç gün sürebildiği gibi bir gün içinde de bitebiliyor.

Bu tip uzun sürecek çekimler için yanınızda yedek kıyafet götürmeyi unutmayın, gün içinde çalışma şartları ve yoğunluk nedeniyle oluşabilecek ter kokma durumuna göre üstümüzü bir kere değişmekte fayda görüyorum.

Mesela Şişecam çekimlerimden örnek vereyim. Dslrniz, lensleriniz, tripod bu tip aydınlatmalı fuar alanları için yeterli olacaktır.Ekstra bir ışık kaynağı götürmenize gerek yok. Tabi ben 5D Mark4 kullanıyorum çekimlerimde. Bunun faydasını karanlık performansında görüyorum. Örneğin İso ile 3500 e kadar çıkabiliyorum, tabi lenslerimde 2.8 olduğundan diyafram ile de ışık avantaj sağlamış oluyorum. Fotograflarımda bu nedenle düşük ışıkta da pixel olmuyor fuar çekimlerinde.

 fuar videosu çekimi  fuar videosu çekimi          fuar videosu çekimi

Fuar Videosu Çekimi :

Etkinlikte portre isteyebileceklerinden veya pano önü çekim yapabileceğinizden seri çekim yapabileceğiniz ve devamlı pil problemi çıkartmayacak bir flaş işinize bayağı yarayabilir. Tabi flaşın tüm ayarlarını ve kullanım şeklini bu tip çekimlerden önce pratik yaparak öğrenmelisiniz, çekim anları bir anda gerçekleşir.

Çekim alanında sizinle ilgilenen görevli kişiler başka işlerle de ilgilenmektedirler, bu nedenle sizin her an atik davranıp çekim anını kollamanız gerekmektedir. Hiç bir zaman kolay çekim olmaz bu tip organizasyonlarda.Makineye ve ekipmanlarına gerçekten iyi hükmetmeniz gerekir. Bütün bunları yaparken sosyal olup hiç tanımadığınız, ilk defa gördüğünüz insanlarla bir anda kaynaşma durumu ile karşılaşabilirsiniz.

Etkinlik ve fuar fotoğraflarını çekerken son yıllarda bir trend gelişti. O da organizasyon sahiplerinin çekimler anında zaman zaman sosyal medyada paylaşmak için fotoğraf istemeleri. Bunun için wifi bağlantısı olan bir dslr çok işinizi görüyor.Tabi ki bilgisayar bağlantısı ve internet bağlantınız varsa wifi ye ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Ancak bunlar koşuşturma içinde bayağı sıkıntı yaratabiliyor.Siz iyisi mi wifili bir dslr edinin ve fotoğrafları makineden akıllı cep telefonunuza gönderin.Orada bir iki dokunuşla sosyal medyada yayına uygun hale getirin ve gönderin. En pratik yöntem bu.

Bülent Özalp

Sevgiler,

Bülent Özalp

Tags: Fuar videosu çekimi , fuar videosu çekimi

Categories

Tags

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts