Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz.
search

4 günde HATAY ! Çektiğim fotoğraflar İstanbul Maslak 42 AVM’ de sergilendi.

Hatay fotoğrafları sergisi Maslak 42 :

4 günde HATAY ! Çektiğim fotoğraflar İstanbul Maslak 42 AVM’ de Lezzet Müzesinde sergilendi.

Hatay’a uçarken gerçekten çok heyecanlıyım. Çok merak ettiğim bir coğrafyadayım.  Havaalanına inerken havada iken Amik Gölünün kurutulduğunu bilerek ona göre koskocaman bir bakış atıyorum. Yağışlı havalarda havaalanının su taşkınlarına uğradığını biliyorum , neyse ki hava yağışlı değil. Beni almaya gelen araca bindikten sonra kilometreler süren yolculuğum başlamış oluyor. Sadece dört günüm var. Çünkü çekim sonrası hemen başka bir proje var. Gerçekten hem heyecanlı hem stresliyim. 4 günde sergi içeriğini dolduracak fotoğraflar çekebilecek miyim ? Hava durumu nasıl olacak ?  Tüm rotayı eksiksiz gezebilecek miyim, istediğim fotoğrafları yakalayabilecek miyim ?

Atlas Dergisi ve Hatay Belediyesinden aldığım destek ile yola koyuluyorum artık baştan aşağı Hatay’ı dolaşma zamanı. Reyhanlı, Samandağ ,Antakya merkez , Ermeni Köyü ve daha bir çok yer var rotada . Sadece araba ile değil aynı zamanda uzun yürüyüşlerde mevcut. Mesela Saint Pierre Kilisesi, Stauris Dağı’nın batısında, önce oraya gidip oradan Demir Kapıyı çekmek için uzun ve zor bir patika yolunu yürümeliyim. Keçi yolu bile olmayacak çok dar bir yol, uçurumun dibini bile göremiyorum açıkcası, korkuyorum yürürken. Hem uzun yürüyüş hem de çok tehlikeliydi. Demir kapıyı çekip kendimi yere bıraktım. Bacaklarımda güç kalmamıştı. Tabi fotoğrafı, hatta fotoğrafları çektim.

Son günden bir önce ise Titus tünellerinde çok uzun yürüyüş yaptım. Hatta kayboldum diyebilirim. Benle beraber oraya gelen rehberlik yapan Osman Bey ile kestirme yoldan gitme hevesimiz buna sebep oldu.  Saatler sonra yolu bulup dönüşü gerçekleştirdik. Titus tünellerinin heybeti başımızı döndürmüştü.

Sonuç olarak Hatay’dan çok güzel anılarla ayrılıyorum. Tekrar görüşmek üzere medeniyetler şehiri Hatay .

Hatay fotoğrafları sergisi Maslak 42 :

Hatay’ da 4 günde yaklaşık 2000 kare fotoğraf çektim.

Fotoğraf sergisi , Maslak 42 Alışveriş Merkezinde Türk Lezzet Müzesinde iki ay boyunca sergilendi. Fotoğraflardan seçtiklerimi burada paylaşıyorum.

Sevgiler,

Bülent Özalp

Hatay fotoğrafları sergisi Maslak 42 bülent özalp sergi Hatay fotoğrafları sergisi Maslak 42 bülent özalp sergi Hatay fotoğrafları sergisi Maslak 42 bülent özalp sergi Hatay fotoğrafları sergisi Maslak 42 bülent özalp sergi antakya Hatay fotoğrafları sergisi Maslak 42 bülent özalp sergi

 

Tags: Hatay fotoğrafları sergisi Maslak 42 , Hatay fotoğrafları sergisi Maslak 42 , Hatay fotoğrafları sergisi Maslak 42 , Gezi sergi fotoğraf çekimi ,

 

Categories

Tags

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts