Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz.
search

İlber Ortaylı ile Lozan

İlber Ortaylı ile Lozan

İlber Ortaylı ile Lozan’ın altını üstüne getirdik

İlber Ortaylı ile Lozan – İsviçre (Lausanne with İlber Ortaylı – Switzerland)

İlber Ortaylı ile birlikte Lozan’a olan yolculuğumuz her hali ile çok dinamik, eğlenceli  ve maceralı başladı. Lozan Kent Arşivleri, Lausanne Palace, Rumine Sarayı, Ouchy Şatosu, ikinci el kitap ve eşya pazarları İlber Ortaylı ve Atlas dergisi ekibinin uğrak noktalarındandı. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin çok üstünde 40 derece olduğu bir zamanda rotadan hiç şaşmadan gezimizi gerçekleştirdik. Cenevre (Leman) Gölü’nde tarihi gemi ile yaptığımız göl gezisi  bizi çok renkli bir festivale ve Lozan dışındaki üzüm bağlarına götürdü. Tüm yolculuğu toplu taşıma ile gerçekleştirdiğimizden Lozan yaşantısının içine fazlasıyla girmiş olduk. Tren, otobüs ve metro ile Lozan’ı daha iyi tanıma fırsatı bulduk. Lozan’dan dönmeden önce Olimpiyat Müzesi’ni gezdik ve Leman gölünde yüzdük. Sıcaktan bunalan Lozan sakinleri kendilerini gölün serin sularına bırakmıştı.

Lozan’da gezimiz boyunca bir çok fotoğraf çekme fırsatı buldum. Fotoğraflar Atlas dergisi Eylül 2019 sayısı içinde yayınlandı. ”İlber Ortaylı’yla Lozan” konusunu Ayşegül Parlayan yazdı.

Sevgiler,

Bülent Özalp

 

Diğer Bülent Özalp Blog yazıları için : LİNK

Atlas Dergisi : LİNK

Türk – İşviçre Ticaret Odası : LİNK

İlber Ortaylı ile Lozan İlber Ortaylı ile Lozan İlber Ortaylı ile Lozan İlber Ortaylı ile Lozan İlber Ortaylı ile Lozan İlber Ortaylı ile Lozan İlber Ortaylı ile Lozan İlber Ortaylı ile Lozan İlber Ortaylı ile Lozan İlber Ortaylı ile Lozan İlber Ortaylı ile Lozan

 

 

Categories

Tags

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts