Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz.
search

Restoran Yemek Fotoğraf Çekimi

Restoran Yemek Fotoğraf Çekimi / Restoran Fotoğraf Çalışması :

Big Chefs Restaurant (8 Restaurant iç- dış fotoğraf çekimi)

Loutraki Hotel Restaurant ” Aquarius Gourmet Restaurant ” – Greece –

Aras Et Kasap Steak House

Lux Hotel Resort – Bodrum –

Restaurant Yemek Fotoğraf Çekimi / Restoran Fotoğraf Çalışması Big Chefs Büyük Şefler

Restoran Yemek Fotoğraf Çekimi  / Restoran Fotoğraf Çalışması Big Chefs Büyük Şefler Restoran Yemek Fotoğraf Çekimi lux hotel bodrum resort Restoran Yemek Fotoğraf Çekimi loutraki yunanistan Restoran Yemek Fotoğraf Çekimi big chefs Restoran Yemek Fotoğraf Çekimi big chefs Restoran Yemek Fotoğraf Çekimi big chefs

Restoran -Yemek Fotoğraf Çekimi İçin :

Restoran çekimi gerçekleştirmek için bir firma ile anlaştığınız da öncelikle ihtiyaçları bilmeli ve ona göre zamanlama ve ekipman seçimi yapmalısınız.Arka planda kullanacağınız zeminden, doğal ışık mı yoksa kurgusal bir atmosfer mi yaratacağınıza kadar pek çok karar vermek zorundasınız. Fotoğraf makinesi, tripod, zemin için fonu oluşturacak ayırıcıyı belirledikten sonra çekim alanına gidebiliriz. Yemek ve restaurant çekimi için özellikle dış çekim olacaksa mutlaka güzel bir havada çekim yapmaya çalışın.Tabi drone çekimi de yapacak olabilirsiniz.Açık hava drone çekiminde de olmaz ise olmazdır. Restaurant çekimlerinde detay görüntüler, masalar , bar , fırın , yemekler , insanlar tüm gün sizinle olacak.

Yemek fotoğrafı çekerken açık havada çekim yapabilirsiniz. Mesela Lux resort otel deniz mahsülleri fotoğraf çekimini yaparken açık havada, deniz kıyısında fotoğrafları çektim. Deniz mahsülleri için fon olarak arkadaşlarım denize dalarak ufak bir kaya parçası çıkarttılar.Kaya parçasının üzerinde midyeler de çok doğal bir görünüm kattı balıklara.Gerek balıklar gerekse kabuklular artık doğal habitatlarında yan yana yatıyorlar, ikinci katmanda arkalarında deniz ve yüzen insanlar vardı. Yani doğa tabağa sunulmuştu, otel istediği görüntüyü almıştı.

Fotoğraf çekimlerinde 5d mark 4 gibi bir makine, ışık seti ,tripod, iyi bir ayırıcı zemin işinizi fazlaca çözecektir. Masa üzerinde tabağı göstererek, sadece tabağı göstererek , yemeğin bir parçasını göstererek , daha genele çıkıp üç masa ve daha fazlasını ve yemekleri insanlı göstererek ve daha niceleri… İşte bunlar sizin altın kareleriniz.O zaman çekime başlayalım 🙂

Diğer Fotoğraf Çalışmaları

Diğer Video Çalışmaları

Hakkımda :

Merhaba,

2000 yılından beri profesyonel olarak fotoğrafçılık yapıyorum. Fotoğrafçılığın yanı sıra zamanla video ile ilgili projelerde de yer aldım. Böylece hem fotoğraf hem de video üzerinde bir çok çalışmam oldu. Sitede bu çalışmaların bir kısmı bulunmaktadır. Yeni çalışmalar yeni heyecanlar, yeni keşiflerdir. Projeniz ya da bir prodüksiyon ihtiyacınız varsa bana iletişim bölümündeki bilgileri kullanarak ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle kalın,

Bülent Özalp 

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts